26.10
ДИТЯЧИЙ САДОК
1.ЗАНЯТТЯ:ХУДОЖНЬО-ПРОДУКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ (МУЗИЧНА)
Музично-дидактична гра
Мета:
учити розпізнавати предмети за суттєвими ознаками, правильно їх називати,
виокремлювати характерні ознаки, якості і властивості предметів, відповідати на
запитання “Який?”. Продовжувати вчити дітей складати спільно з вихователем
коротенькі описові розповіді про фрукти.
Розвивати у дітей вміння у вживанні родового відмінка множини іменників:
фруктів, ягід, абрикосів, вишень, груш, яблук.
Збагачувати мову дітей фразеологізмами: “Так
смачно – за вуха не відтягнеш”.
Виховувати культуру спілкування: дивитись
співрозмовнику в очі. Уникати сторонніх жестів, розмовляти з посмішкою на
обличчі. Сприяти
розвитку елементарної оцінно-контрольної діяльності; бережне ставлення до довкілля.
Обладнання: картини
із зоображенням фруктів, саду, ягідника,
муляжі фруктів.
Хід заняття
1.Організаційний момент
– Добрий день, діти. Привітайтесь із
Грайликом. Він такий задоволений, що приходить до нас на заняття. А вам
подобаються зустрічі з ним?
( – Так (авжеж). З ним цікаво (весело)).
Грайлик удає, що витягає з кишені яблуко.
– Ой, подивіться, що у мене є! Це овоч чи фрукт?
( – Фрукт).
– А де ростуть яблука?
( – На дереві).
– Як називається дерево?
( – Яблуня).
– А як називається місце, де росте багато
фруктових дерев? Грайлик приніс нам ще й картину. (Вихователь виставляє картину
фруктового саду). Вона допоможе вам знайти правильну відповідь.
(– Фруктовий сад).
– Діти, подивіться на картину. Які ще дерева ростуть у саду?
(– У саду ростуть вишні, абрикоси, груші тощо).
– Молодці, діти, ви гарно впорались із
завданням.
2
.Основна частина
Вихователь виставляє картину ягідника та
ілюстрації знайомих дітям ягід.
– Діти, ми з вами закріпили, що фруктові дерева ростуть у саду, а на картині
зображені кущі. Це ягідник. Як ви гадаєте, що росте у ягіднику?
( – Ягоди: смородина, малина, порічки).
Вихователь показує ілюстрації ягід та
пропонує правильно їх назвати ще декільком дітям. Наприкінці запитує:
– Діти, згадайте те місце, де ростуть ягоди:
смородина, малина, порічки?
(– У ягіднику).
– Діти, ягоди в ягіднику ростуть, дозрівають.
Вихователь пропонує дітям повторити це
речення разом та індивідуально.
Далі вихователь виставляє малюнки із
зображенням дівчинки і запитує:
– Що робить дівчинка?
(– Дівчинка поливає (зриває, пригощає)).
Вихователь звертається до дітей:
– Діти, надворі – осінь. Ваші матусі приготували на зиму різні соки. Грайлик
приніс баночки із соком, що приготувала його бабуся, але поки він доніс,
наклейки від баночок відірвалися. Допоможімо йому розпізнати, де який сік.
(Виставляються баночки з рідиною
червоного, жовтого, зеленого, синього кольорів).
Вихователь починає розповідати:
– Це, мабуть, абрикосовий сік, бо він жовтого кольору.
Далі до розмови залучаються діти.
– Це вишневий сік, тому що він червоний.
– Це яблучний сік, бо він зелений.
– Це грушевий сік, бо він жовтий.
– Це сливовий сік, тому що він синій.
– Це малиновий сік, бо він малиновий.
– Молодці. Сьогодні гарно працювали
Кирилко, Маринка. А ось Данилко не дуже, мабуть, він соки не полюбляє.
Вихователь звертається до Данилка:
– А ну повтори, Данилко, які ти соки запам’ятав?
(Дитина повторює).
– Діти, Грайлик пропонує нам відпочити.
(Фізкультурна хвилинка)
Ходила синиця у синій спідниці, (Діти
ходять і показують спіднички)
Збирала у кошик достиглі суниці, (Збирають уявні ягоди)
А синичатко, жовтенький животик, (Підстрибують і гладять животик)
Збирало суниці не в кошик, а в ротик. (Показують на ротик)
3 частина. Перетворювальна діяльність
– Діти, вам подобаються фрукти і соки?
( – Так, авжеж).
– Фрукти і соки дуже корисні і смачні. У
народі з цього приводу кажуть: “Так
смачно – за вуха не відтягнеш”.
– Наталочко, як ти це розумієш?
( – Дуже смачно).
Вихователь пропонує повторити фразеологізм декільком дітям.
– Грайлик знову показує нам малюнок і
запитує: “Чого багато зібрали діти?”
– Діти зібрали багато абрикосів (вишень, слив, яблук, ягід.
– А ще можна сказати: “Діти зібрали багато фруктів, ягід”.
(Діти повторюють речення разом та індивідуально, вихователь стежить за
правильною вимовою всіх звуків у словах).
– Діти, Грайликові на минулому занятті
сподобалось, як ви описували овочі, дивлячись на картинку, а вони потім
з’являлись справжні. Спробуймо розповісти про фрукти.
– Це яблуко. Воно зелене (червоне), кругле. З нього роблять яблучний сік.
– Послухаймо, як Павлик розповість нам про грушу.
Вихователь звертає увагу, що під час
розповіді треба бути спокійним, не робити зайвих рухів руками, ногами, дивитися
на малюнок. Далі вихователь пропонує розповісти про інші фрукти ще декільком
дітям.
3.Підсумок заняття
– Чого навчилися?
– Що нового довідалися?
– Пригадай, хто кому допоміг на занятті?
– Що запам’яталося найбільше?
Наприкінці заняття за пропозицією Грайлика
діти грають у знайому гру “Дрібу-дрібушечки” та складають нові слова у
скриньку-скарбничку.
3.ЗАНЯТТЯ:РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ
ТЕМА:ОВОЧІ ТА ФРУКТИ
ПРОГРАМОВІ ЗАВДАННЯ
-розширити знання про овочі та фрукти
-вчити ОПИСУВАТИ послідовно і зв'язного натуральні овочі та фрукти
-закріпити узагальнюючі слова "овочі" та "фрукти"
Мета: уточнити і закріпити знання дітей про овочі та фрукти, їх місце
зростання; вчити розрізняти фрукти та ягоди за
зовнішнім виглядом;
дати дітям
увлення про вітаміни, їх значення та «місце проживання»;
розвивати
вміння класифікувати предмети за певними
ознаками та
властивостями; кмітливість,
увагу; вміння висловлювати свою думку;
виховувати
пізнавальний інтерес, повагу до співрозмовника, здоровий
спосіб життя.
Матеріали: демонстраційний: зображення
вітамінчика, ілюстрації овочів та
фруктів, саду та огороду, великий плакат яблока та вітамінів в
ньому;
Хід заняття
І.
Вступна частина (організаційний момент).
1. Психогімнастика.
- Діти, давайте
сядемо навприсядки і уявимо, що зараз зима і ми маленькі зернятка. Ми спимо. Та
ось настає весна. Починає тепліше світити сонце. Зернятка прокидають,
відкривають очі, посміхаються сонечку. Вони потягаються і починають рости (діти
повільно піднімаються). Ось вже витянулося стебельце (стають рівно), тянуться
до сонечка листочки (діти підіймають руки вгору, тягнуться до сонечка). І вже
настає мить коли, розквітає квіточка (діти розводять руки, кружляють). Молодці
діти! Ми з вами тільки що були зернятками, так? А тепер сідайте на стільчики.
2. Прихід вітамінчика.
- Діти, яка
зараз пора року? Який місяць? Поки діти відповідають помічник
вихователя з іншої кімнати імітує плач). Діти, ви щось чуєте? (Так). Що це? Що
за звук дивний? (Це хтось плаче). Й справді – хтось плаче. Зараз перевірю хто
це. (Вихователь йде до дверей групи, відчи-няє і бере звідти вітамінчика,
вирізаного з кольорового картону. Ставить на стенд, що стоїть посередині
коврика). Ось подивіться, ви знаєте, хто це? (Ні). І я не знаю. Зараз спитаю в
нашого гістя. (Вихователь нахиляється і ніби слухає гістя). Наш гість каже, що
він вітамінчик. А сумний такий через те, що загубив свого хазяїна.
ІІ.
Основна частина.
3. Бесіда про вітаміни.
-
Діти, ви знаєте що таке вітаміни
(Відповіді, міркування дітей). Віта-міни – це дуже необхідні нашому
організму корисні речовини. Вони потрібні для того, щоб люди росли, були
здорові, розумні, веселі. Ось подивіться
на свої ручки, погладьте своє обличчя. Вони лагідні? (Так). Ось таку лагідність
нашої шкіри забезпечують також вітаміни. Їх дуже дуже багато. А де живуть
вітаміни? (Відповіді дітей). Зараз ви відгадаєте мої загадки і точно
дізнаєтесь, де ж живуть вітаміни. (Якщо діти не можуть відгадати вихователь
показує ілюстрації овочів та фруктів, а якщо діти самі відгадують - просто
показує цей овоч чи фрукт).
1.
Хто голіву накриває і по 100 хустинок має? (Капуста)
2.
Я кругленька, червоненька,
З востиком тоненьким.
На городі мене рвуть,
І до столу подають. (Редиска)
3.
Має шкір сім, витирає сльози всім. (Цибуля)
4.
Красна дівиця сидить у темниці, злена
коса на вулиці. (Морква)
5.
Зелёный
полосатый шар,
С начинкой алой словно жар,
Лежит на грядке, словно груз,
Скажите, что это. (Арбуз)
6. Круглое, румяное,
Я расту на ветке.
Любят меня взрослые,
И маленькие детки. (Яблоко)
7. Мала, как мышь,
Красна, как кровь,
Вкусна, как мед. (Вишня)
-
Молодці діти, гарно відгадуєте загадки. А тепер як можна назвати наші
слова-відгадки двома словами (Овочі та фрукти). Отже, саме овочі та фрукти є
основними хазяїнами вітамінів. А навіщо нам потрібні вітаміни? (Діти повинні
відповісти те, що раніше казав вихователь).
4. Вправа «Впізнай овоч (фрукт)».
-
Діти, зараз я кожному з вас буду показувати картинку із зображенням овоча та
фрукта, а ви назвете його і скажите що це: фрукт чи овоч. (Вико-нується вправа).
5. Фізкультхвилинка.
Діти
промовляють слова за вихователем і роблять відповідні рухи.
Ми
садочком йшли, йшли.
І
ми ягідку знайшли.
Нахилися,
підняли
Дружно
в кошик все поклали.
Ми
садочком йшли, йшли.
На
дереві ми яблучко знайшли.
Дотягнулися,
дістали
І
кушик все поклали.
Й
на місця свої пішли.
6. Розповідь про вітаміни у
яблуці.
Поки
діти з вихователем роблять фізкультхвилинку, помічник вихова-теля вішаєна стенд
великий плакат з яблуком.
- Діти,
подивіться який великий гарний плакат. Що на ньому зображе-но? (Яблуко). Так це
яблуко. А що це за кружечки, ви знаєте? (Ні). Це вітаміни, які живуть в яблоці.
Ось цей жовтий кружечок – це вітамін С. Давайте, разом скажемо. Він живе у
шкурці яблока, в його м’якоті. Вітамін С нам потрібен щоб не хворіти, щоб зубки
у нас були міцні. А це (вихователь показує на зелений і рожевий кружечки)
вітаміни А і Б. Вони нам потрібні, щоб у нас була гладенька шкіра, гарний зір
та слух, щоб ми росли у висоту та ширину. (Діти повторюють). А цей синенький
кружечок це вітамін – Йот. (Діти повторюють). Його задача – це розум. Тобто він
нам потрібен, щоб ми були розумними, уважними, кмітливими. А зараз хто хоче
мені розпо вісти, які вітамінчики живуть у яблуці? (Вихователь опи-тує дітей,
при потребі повторює сказане, роз’яснює). Молодці діти, ви дуже уважні.
7. Дидактична гра «В саду –
на огороді».
-
Діти, як ми вже знаємо вітаміни живуть у овочах та фруктах. А де ж живуть наші
овочі та фрукти? (В саду та огороді). Якщо, ви знаєте, де вони живуть, ось вам
завдання. На коврику лежать овочі та фрукти – вони загу-билися. Ви повинні
взяти по одному предмету і покласти туди, де вони повинні рости: сад чи огород.
(Вихователь ставить зображення саду та огороду на стільці біля стенду. Діти
виконують завдання, вихователь перевіряє правильність).
ІІІ.
Заключна частина.
8. Підсумок заняття.
-
Діти нашому вітамінчику час іти, але перед цим давайте нагадаємо йому, хто він
такий, для чого потрібний, де живе. (Вихователь задає дітям питання, на які
вони вівповідають).
1.
Хто такі вітаміни?
2.
Навіщо вони нам?
3.
А де вони живуть?
4.
А які вітаміни живуть в яблоці?
5.
Для чого нам вітамін А (В,С, Йод)?
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий