19.10
ДИТЯЧИЙ САДОК
1.ХУДОЖНЬО-ПРОДУКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ (МУЗИЧНА)
Вивчаємо нові музично-ритмічні рухи та пісню "Осінь,осінь вже прийшла "
Музично-дидактична гра
2. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ
ТЕМА : ЗБІР УРОЖАЮ НА ГОРОДІ
Мета:
формувати уявлення дітей про працю людини на городі; закріпити слова-назви городнього
інвентарю та назви трудових дій з ним за темою заняття; учити
добирати синоніми та слова-антоніми, правильно добирати прикметники; активізувати
мовлення, пам'ять, мислення; активізувати
словник з теми; розвивати діалогічне мовлення ; учити слухати запитання, відповідати на нього
повним реченням;
виховувати працьовитість та пошану до праці дорослих.
Хід заняття.
1. Організаційний
момент.
Вихователь
пропонує утворити коло.
Психогімнастика
Доброго дня, Доброго ранку!
Доброго
вечора – нині, щодня!
Хай
не псується годинник на вежі.
Хай
буде все на земля, як належить:
Сонце
– як сонце, літо – як літо,
Дощик
– як дощик, діти – як діти.
Кожному
дому я щастя бажаю.
Маку
– цвітіння, житу – врожаю,
Небові
– миру, голубу – неба.
Кожній
дитині – всього що треба.
Хай
усміхаються діти щодня.
Доброго
ранку!
Доброго
дня! 2.Основна частина.
Вихователь. Діти, сьогодні ми
продовжуємо розмову про дивовижний світ
овочів та працю на городі. Як ви гадаєте, чи просто виростити якийсь овоч?
( Стук у
двері. Заходить втомлений дідусь).
- Добрий день, малята. Мене звати дідусь Андрушка. Оце ж посадив я ріпку, а
вона виросла отакенна (показує). Поки
я її витягнув, аж уморився, та й прийшов малята до вас перепочити.
Вихователь. Заходь, дідусю, до нас
та й спочинь трішки, а ти, Назарчику запропонуй дідусеві присісти на стілець.
Скажіть-но мені, малята, з якої казки завітав до нас дідусь Андрушка?
(Відповідь дітей).
--Як добре, дідусю, що ти до нас прийшов, тому що ми сьогодні ведемо мову про
те, скільки людської праці потрібно, щоб виростити гарний урожай. І ти нам,
дідусю, сьогодні допоможеш розібратися в усьому.
Дідусь. Звичайно допоможу. Я вже
прожив не малий вік, а працювати на
земельці люблю дуже, тому й вона за мою
працю віддячує щедро. Я ось і насіння ріпки прихопив з собою, щоб вам показати
з якого маленького насіння, а виростає гарний великий плід. (Показує дітям насіння).
Вихователь. Отож, дідусю, ми будемо
розповідати, як ріпку садити, а ти нас
поправляй, коли ми будемо не так робити.
Дідусь. Гаразд, мої хороші. Якраз
посиджу та й відпочину трішки.
Бесіда
«Праця на городі».
( Бесіда супроводжується показом
електронної презентації на мультимедійній дошці).
Вихователь. В який грунт будемо
садити ріпку?
Спочатку готують землю: копають грядку лопатою, а якщо грядка велика, то її
орють плугом з допомогою коника або трактора. Рівняють грунт грабельками, щоб
не було грудочок. Потім у грядки сіють або висаджують насіння.
Дідусь. Так, вірно, у тверду,
затоптану землю насіння не посадиш. А ще потрібно, щоб земелька була вологою. У
сухій землі насіння не проросте.
Вихователь. Ось і з’явилися
маленькі сходи. Що будемо робити?
Їх слід доглядати: спушувати землю, полоти бур’яни.
Дідусь.
І обов’язково поливати водичкою, коли їх не поливає дощик. І так працювати не
день, і не два, а ціле літечко.
Вихователь. Як ми назвемо людину,
яка працює на городі? (Городник).
Щоб у городника вродив добрий врожай, яким він повинен бути? (Дбайливим,
старанним, працьовитим, сумлінним).
Так, старанна праця завжди
нагороджується щедрими плодами. А якщо й природа допомагає городникам теплими
та рясними дощами, то врожай вродить неодмінно добрий. Ось, як у віршику, який я
пропоную послухати .
( Педагог читає вірш А. Костецького «На
городі», а діти імітують відповідні рухи згідно з текстом твору.)
Фізкультхвилинка « На городі».
Дощику, дощику,
(Підіймають руки вгору.)
Де ти ходиш?
Ходи, любий дощику,
(Змахують піднятими кистями рук.)
По городу!
Полий, любий дощику,
(Показують руками навколо себе.)
Все, що бачиш, --
Хай уродять овочі
Щедро й рясно.
Капустина - вище тину,
( Далі діти показують відповідні розміри овочів.)
А томати – вище хати,
Бурячки – мов ті бички,
Квасолини, як ті дині,
А морквище – як дубище!
А коли всі овочі так уродять,
(Присідають і «збирають овочі».)
Позбираю овочі я з городу,
Наварю для зайчиків я борщу --
(«Мішають ложкою» уявний борщик.)
ще й тебе, мій дощику, пригощу!
Вихователь. Про який врожай
овочів розповідається у вірші? ( Про
щедрий, багатий.)
Дідусь. Правильно. Але коли
городники не досить старанні та сонечко
не дуже тепле – тоді й рік може видатися зовсім неврожайним.
Вихователь. Давайте розберемося,
який буває город.
Дидактична гра « Який у нас город?»
(Педагог пропонує дітям від названих слів
утворити антоніми.)
Поганий город -- …(гарний город).
Забур’янений
город -- …(чистий город).
Великий город -- …(маленький город).
Бідний город -- …(щедрий город).
Политий город --…(сухий город).
Широкий город -- … (вузький город).
Дідусь. А ще для праці на городі
необхідний городній інвентар. Ось я буду показувати вам знаряддя, а ви будете
називати його та що ним роблять на
городі.
Дидактична гра « Що це і для
чого?»
Наприклад: що це? (Лопата.) Що
роблять на городі лопатою? (Копають
землю, роблять ямки для посадки, перекопують город, викопують картоплю.) І
так далі.
Вихователь. А коли праця закінчена, можна
повеселитися – відпочити. Наприклад, потанцювати.
(Вмикається аудіозапис української
народної мелодії. Діти довільно танцюють, а вихователь наспівує жартівливу
українську народну пісеньку.)
Танцювала ріпа з маком.
А петрушка з
пастернаком,
А цибулька з часником,
А дівчина з козаком.
Дідусь. Ой, я геть забув. Я ж
прийшов до вас з гостинцями з городу.
(Дідусь дає овочі.)
Вихователь. Дякуємо, дідусю. З цих
овочів ми приготуємо корисний салат до обіду.
Дідусь. А мені час іти на город. Я
відпочив, ще й душу звеселив з вами, мої хороші. До побачення.
( Діти беруть участь у приготуванні
салатів з капусти, моркви тощо.)
3.РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ (ЗВ'ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ)
ТЕМА:ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ
Програмовий зміст: вчити
дітей відгадувати загадки, добирати синоніми; розвивати зв’язне
мовлення дітей, логічне мислення, творчу уяву; виховувати
організованість, уміння працювати у групі.
Словник: активізувати
словник дітей словами-назвами овочів, фруктів, ягід; уточнити вживання
узагальнюючих слів фрукти, овочі, ягоди; ввести нове
слово — городина.
Матеріал: загадки
про овочі; макети городу, саду, лісу; муляжі овочів, ягід, фруктів, кошик, дві
каструлі, серветки, ложки, салатниця, гарбуз.
Хід заняття
(Вихователь
звертає увагу дітей на гарбуз.)
Вихователь.
Ходить гарбуз по городу.
Питається свого роду:
— Ой, чи живі, чи здорові
Усі родичі гарбузові?
Вихователь. Де
ходить гарбуз?
Діти. Гарбуз
ходить по городу
(Вихователь звертає увагу дітей на кошик,
в якому — муляжі овочів, фруктів, ягід.)
Вихователь. Давайте
визначимо, що де росте.
Дидактична гра «У саду, в лісі, на городі»
(Робота в групах.)
Діти розподіляються на три групи. Одна група — сад, друга — ліс,
третя — город. Серед запропонованих муляжів діти обирають ті, що
відповідають назві групи.
Матеріал для гри
Ліс — гриби, полуниці, ожина…
Сад — груші, яблука, сливи…
Город — капуста, перець, огірки…
Діти підходять до бутафорського города.
Вихователь.
Обізвалась жовта диня,
Гарбузова господиня:
Діти, марно час не гайте,
А загадки відгадайте!
1) Сто хустин собі напнула, кожушок надіть
забула. (Капуста.)
2) На городі восени лежать жовті кабани,
Прив’язані за хвости, щоб не думали втекти. (Гарбузи.)
3) Стоїть півень на грядках, у червоних
чобітках. (Буряк.)
4) Ціле літо одягалась, навіть спеки не
злякалась,
А хто буде роздягати, буде сльози проливати. (Цибуля.)
5) Я на сонці сонцем сяю, родичів багато
маю,
Гарбузову господиню усі знають. Хто я? (Диня.)
6) Сховалась Марічка в підземній коморі,
І тільки косички лишились надворі. (Морква.)
Вихователь.
Обізвались огірочки,
Гарбузові сини й дочки:
— Спробуйте овочі всі описати,
Хто з нас який, треба сказати.
— Огірок який? (Зелений, довгастий,
свіжий.)
— Капуста яка? (Хрумка, біла, соковита,
свіжа.)
— Буряк який? (Корисний, червоний,
плескатий.)
— Картопля яка?
Вихователь.
Обізвалась бараболя
А за нею і квасоля:
— Ми всі різні і пригожі,
І на інших всіх, не схожі.
Вихователь. Як
ви бачите всі овочі різного кольору, різної форми, різні на смак.
Про них можна сказати: «Перець гіркий, а
буряк солодкий».
(Вихователь показує овочі, а діти
порівнюють їх за різними ознаками і складають речення (капуста —
огірок, кабачок — гарбуз, помідор — огірок, буряк — морква, картопля —
кукурудза.)
Вихователь.
Обізвалася морквиця,
Гарбузовая сестриця:
— З вами хочу я пограти,
Овочі покуштувати.
Дидактична гра «Відгадай за смаком»
Вихователь.
Обізвались буряки,
Гарбузові свояки:
— З нас готуються приправи,
Добрі, гарні смачні страви.
Вихователь. Що
можна приготувати з овочів? Як зберегти на зиму огірки та помідори?
— Які овочі можна вживати сирими?
— Які лише — вареними?
Дидактична гра «звари борщ та компот»
(Робота у групах.)
У кошику овочі та фрукти.
Вихователь пропонує дітям
«зварити» (скласти у каструлі) борщ або компот.
Яка група швидше збере продукти для борщу
або компоту?
Вихователь.
Обізвався старий біб:
— Я тримаю цілий рід.
Вихователь. Що
біб називає своїм родом?
— Як назвати одним словом капусту, огірок,
картоплю, цибулю, буряк? (Овочі, городина.)
— Як назвати одним словом сливу, яблуко,
грушу? (Фрукти.)
— Як назвати одним словом вишню, малину,
полуницю? (Ягоди.)
Вихователь. Як
ви розумієте: «Літній день рік годує»? (Міркування дітей.)
Гарбуз
Я — гарбуз такий перистий,
З салом мене можна їсти.
А чи гарний в мене рід?
Вихователь.
Що сподобалось сьогодні,
Ви всім, діти, розкажіть!
ДИДАКТИЧНА ГРА "РОЗКАЖИ ПРО ОВОЧІ"
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ
"ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ"
Комментариев нет:
Отправить комментарий