вторник, 2 ноября 2021 г.

5.11 

ДИТЯЧИЙ САДОК

 1.ЗАНЯТТЯ:ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ СОЦІУМОМ 

ТЕМА "ЩО НАМ ПРИНЕСЕ МІСЯЦЬ ЛИСТОПАД"


Що відбувається в лісі в листопаді?

У цей осінній час дерева вже стоять без листя, трава і квіти мають бляклий, усохлий вигляд. Тільки сосни і ялини залишаються в тому ж соковитому зеленому кольорі.

Килим листя, опалого на землю, в листопаді підсихає і темніє. Лісові стежини стають чорними і виразними. Тому в лісових регіонах жителі часто називають місяць "чернотропом".

У останніх числах листопада повітря вже стає морозним, калюжі закриваються кірочкою льоду. Листопад — це останній місяць осені, тому його ще називають "час" перед початком зими.

У кінці осені ліс затихає і зникає спів птахів. Тварини ховаються по норках. Ведмідь засинає у барлозі до теплих днів. Білочки не любителі холодної і дощовитої погоди, тому вони частіше сидять в дуплі і займаються поглинанням своїх горішків і інших припасів. Борсуки, їжачки і польові миші вже не вилазять з нір.


Зайці, що змінили сіру шубку на білу, стають дуже помітними на тлі чорної землі і голих дерев, тому їм доводиться ховатися в глухих заростях дерев і густих кущах в очікуванні снігу. Голодні лисиці починають провідувати курники і влаштовувати набіги на свійську птицю.

У листопаді у лісових жителів комори вже наповнені припасами для зими. Там можна виявити жолуді, горіхи, гриби і шишки. На зміну перелітним птахам, що полетіли до теплих країв, в ліс прилітають клести. Саме вони висиджують своїх пташенят в холодну пору року, зазвичай в лютому-березні.

В межах фруктових садів і на присадибних ділянках все частіше з'являються снігурі і синиці, що розшукують те, чим можна підкріпитися. У листопаді з давніх часів відмічають "синиця день". Люди цього дня майструють і вішають на деревах годівниці. Для синиць підвішують шматочки свіжого сала, в годівниці насипають насіння.

Чим займаються люди в листопаді?

У городян стиль життя в листопаді залишається таким же, як і в попередні осінні місяці. У селах же все по-іншому. У листопаді вже усі польові роботи закінчені, в садах зібраний урожай, поля коштують спорожнілими. У людей комори наповнені всілякими запасами овочів, солінь, горіхами, сушеними ягодами і фруктами.

У давнину хуторяни в листопаді займалися ремонтом і утепленням своїх домів. У підготовлені зимові стійла заводилися корови, коні, кози і вівці. У довгі листопадові вечори селяни влаштовували посиденьки. З друзями вони пили чай з самовара і співали народні пісні. Жінки у давнину коротали листопадові вечори, займаючись шитвом. Вони плели килими, а також вишивали на одязі красиві візерунки.

Завдяки такій змістовній розповіді про передзимовий місяць у дітей розшириться кругозір. Задовольняйте допитливість малюків, відкриваючи їм шлях до пізнання нового і цікавого!


2.ЗАНЯТТЯ:РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ 

ТЕМА:ВІРШ М.ПОЗНАНСЬКОЇ"ЖУРАВЛІ ЛЕТЯТЬ"



ЖУРАВЛІ ЛЕТЯТЬ

Журавлі летять, курличуть,

Шлють останнє «прощавай!»,

Літечко з собою кличуть,

Забирають в теплий край.

Ой, як жалко мені літа

І журавликів моїх.

Та не буду я тужити,

Бо весною стріну їх!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

 24.02 6 КЛАС  ТЕМА УРОКУ : МИСТЕЦТВО ІМПРОВІЗАЦІЇ ПОСИЛАННЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ  https://sway.office.com/nIUoQTWo8QxaGCD3?ref=Link&loc=play