02.11
ДИТЯЧИЙ САДОК
1.ЗАНЯТТЯ:ХУДОЖНЬО-ПРОДУКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ (МУЗИЧНА)
ПРОГРАМОВІ ЗАВДАННЯ
-створити позитивний настрій при вивченні танцювальних рухів
-вивчення нового пісенного матеріалу
МУЗИЧНО-ДИДАКТИЧНА ГРА
2.ЗАНЯТТЯ:ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПРИРОДНИМ ДОВКІЛЛЯМ
ТЕМА :КРУГООБІГ ВОДИ В ПРИРОДІ
Конспект заняття «Кругообіг води в
природі. Властивості ВОДИ »
Мета:
Удосконалювати уявлення дітей про різноманітні властивості води.
• Сприяти
накопиченню у дітей конкретних уявлень про властивості, формах і видах води;
• Уточнити і
закріпити знання дітей про кругообіг води в природі, про значення води;
• Розвивати у
дітей мислення, допитливість, спостережливість і пізнавальну активність в
процесі експериментування;
• Узагальнювати,
встановлювати причинно-наслідкові залежності, вміння робити висновки;
• Формувати
емоційно-ціннісне ставлення до навколишнього світу;
• Виховувати
акуратність при роботі; вміння працювати спільно.
Хід ЗАНЯТТЯ:
I Вступна частина
Звуковий сигнал.
Вихователь:
Хлопці, це не дарма звучить сигнал тривоги! Давайте, знайдемо і усунемо причину
тривоги. Хтось забув закрити кран. Хлопці, як ви думаєте, чому спрацював сигнал
тривоги? (Відповіді дітей)
- Чому потрібно
берегти воду? Адже в природі води багато! (Відповіді дітей)
Давайте, на
глобусі подивимося, як багато води на землі.
- Глобус показує
форму нашої планети Земля, характер її поверхні, де океани, моря, а де суша,
тобто материки. (Показати на глобусі)
- Хлопці, а чому
на глобусі дуже багато синього кольору?
(Синій колір - це
вода: моря, океани, річки, озера)
- Якщо на карту
Землі подивитися,
Землі на Землі
всього одна третина.
Але дивне
запитання виникає тоді,
Планета повинна
називатися вода?
- Хлопці, ви
згодні з автором цього жартівливого вірша?
- Чому? (Діти
пояснюють)
- А що ви знаєте
про воду? Яка вона? (Прозора рідина, без смаку, без запаху)
- Кому потрібна
вода? (Рослинам, тваринам)
- Хлопці, а людям
потрібна вода?
(Діти пояснюють,
роблять висновки)
- А ви знаєте, що
на нашій планеті Земля дуже багато води, але не вся вона придатна рослинному,
тваринному світу та людини. Всім нам потрібна прісна вода. А яка це прісна
вода? Може, ви знаєте про неї?
- Правильно,
прісна вода - це вода без солей. А в морях, в океанах, як ви знаєте, вода -
солона. Жити в такій воді, харчуватися можуть тільки морські мешканці. А людям вживати
таку воду не можливо, тому люди беруть воду з підземних свердловин, це - в
селищах, селах. А в містах, де багато живе людей і потрібно багато води, вода
надходить до кранів з річок, очищена на водоочисних підприємствах, де лаборанти
стежать за тим, щоб вода була чиста, хорошої якості. Питну воду потрібно
берегти. Чому? (Діти пояснюють)
- А ще необхідно
берегти воду, тому що запас прісної води на нашій планеті зменшується, у
зв'язку з поганою екологічною обстановкою; річки забруднюються, висихають, зникають
деякі невеликі річечки, а глибоководні річки стають дрібними.
А як ми з вами
можемо берегти воду? (Відповіді дітей)
Фізкульт -
хвилинка
Тихо хлюпоче вода,
ми пливемо по тихій річці. (Плавальні рухи руками)
У небі хмаринки,
як овечки, розбіглися, хто куди. (Потягування-руки вгору і в сторони)
Ми з річки
вилазимо, щоб обсохнути, погуляємо. (Ходьба на місці)
А тепер глибокий
вдих і сідаємо на пісок.
- Хлопці, ви
знаєте, що вода подорожує по колу? Що таке кругообіг води в природі? (Пояснення
дітей)
- Діти, подивіться
на малюнок (леп-бук, коли сонце нагріває поверхню водойми або суші, що
міститься там вода перетворюється в пар і піднімається в повітря. Високо вгорі,
насичене вологою повітря охолоджується, утворюються хмари, хмари, які за
допомогою вітру пересуваються в повітрі і випадають на землю у вигляді опадів:
влітку - дощу, взимку - снігу. Вода не зникає, а лише перетворюється з одного
стану в інший і подорожує. Так відбувається круговорот води в природі.
II Основна частина
- Хлопці, сьогодні
я хочу запросити вас в лабораторію. А ви знаєте, що таке лабораторія? (Це
місце, де вчені проводять досліди і ставлять експерименти.)
- Давайте сьогодні
ми з вами перетворимося в таких вчених, і будемо проводити досліди з
дослідження води, її властивостей. Адже тільки про неї ми з вами сьогодні і
говоримо.
- Для проведення
дослідів з дослідження води і її властивостей нам знадобляться деякі матеріали.
Подивіться на наші лабораторні столи, вони повністю готові до роботи. Займайте
свої робочі місця. (Діти сідають по двоє людей за один стіл.)
-Ми з вами
говорили про прісної і солоної води. Давайте подивимося, яка вона-солона вода?
Приступимо до нашого дослідження.
Досвід 1. Вода -
розчинник.
А чи є у води
смак? Діти пробують воду і висловлюють свою думку. Потім запропонувати одній
дитині розмішати у воді цукор, іншому - сіль, третій - лимонний сік. Після
розчинення речовин, запропонувати спробувати знову воду на смак. Що змінилося?
У води з'явився смак. Вода стала солодка, солона, кисла.
Висновок: свого
смаку у води немає. А що сталося з речовинами, які ми поклали в воду?
(Відповіді дітей).
Досвід 2.
Щільність води.
Запропонувати
дітям наповнити 2 склянки на 2/3 водою. Опустити в кожну склянку по яйцю. Що
сталося? Обидва яйця опустилися на дно. Тепер насипати в один зі склянок 2
столові ложки солі. Що змінилося? Яйце в солоній воді сплило.
2. У дві склянки наллємо води. У першу склянку додамо фарбу червоного
кольору, в другу жовтого фарбу і 4 столові ложки солі. Беремо шприц і воду з
першого склянки переливаємо в другу. Вийде різнобарвна вежа, тому що, сіль
впливає на щільність води. А вода з найбільшою щільністю буде опускатися вниз.
Висновок: Щільність солоної води більше, ніж прісної. Ось чому в море
легше навчитися плавати, солона вода як би виштовхує нас на поверхню. А в
Мертвому морі Ізраїлю можна лежати на поверхні і читати книгу. Воно настільки
солоне, що потонути в ньому просто неможливо.
Підсумок заняття.
Висновки.
-Що нового ви дізналися сьогодні?
-Який досвід вам сподобався найбільше? Чому?
- Вам сподобалося бути вченими? Чим?
3.ЗАНЯТТЯ:РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ І КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ
ПРОГРАМОВІ ЗАВДАННЯ
-Тренувати дітей в цілеспрямованому розгляданні сюжетної картини;
-Вчити складати докладні і цікаві розповіді-опису по картині, спонукаючи дітей до мовних висловлювань, до відповідей -доказ при вирішенні мовної логічного завдання;
-Виховувати у дітей естетичні почуття.
Обладнання: картина «Осінній день», зірочки для заохочення, натуральні листя різних порід дерев.
хід ЗАНЯТТЯ
Організую дітей на занятті, попрошу їх підійти до віконця і з вікна поспостерігаємо з дітьми за погодою на вулиці. Ставлю дітям питання про стан погоди, пропоную їм згадати уривки з вірша поетів-класиків про осінь. Потім повідомляю, що буде дуже цікаве заняття, сьогодні я вам покажу картину (ставлю картину на мольберт)
-Як би ви назвали цю картину?
- Яка пора року зобразив художник? як про це сказати одним реченням?
- Вірно, художник зобразив осінній день і точно також назвав свою картину- «Осінній день». Але як ви здогадалися, що на картині день?
- На вулиці світло. Діти повертаються зі школи. Гуляє бабуся з онуком.
-А чому ви вирішили, що день осінній?
-листя на деревах пожовтіло, почервоніли, опадають. Діти почали вчитися. На прилавках овочевий намети дари осені.
- Який осінній день на цій картині?
- Теплий, сонячний.
-В теплий, сонячний день особливо добре навколо. А як це показано на картині?
- Синє небо і яскраві жовті крони дерев. Жовті і сині тони радують око, радують.
Даю дітям мовної зразок розповіді по картині:
- На дворі теплий осінній день. Синє небо і легке мереживо золотистої листя радують око, ваблять на вулицю.
Не поспішаючи, повертаються зі школи діти. Одного з хлопчиків зустріла мама. У неї на повідку собачка. На собаку задивився хлопчик. Він коштує близько прилавка з овочами і чекає бабусю. Бабуся купує овочі і розмовляє з продавцем. Обидві жінки посміхаються, радіючи погожого дня.
В погожий осінній день важко всидіти будинку-тягне на вулицю! Не поспішаючи йдуть школярі. Першокласника зустріла мама. У неї на повідку собачка. З собачки не зводить очей хлопчик -дошкольнік. Він коштує близько прилавка з овочами, чекає бабусю.
- Вам сподобався мій розповідь?
-Чим він вам сподобався?
-Що особливо сподобалося в моїй розповіді?
Тепер будемо вчитися розповідати по ній.
Слухаємо розповіді по картині 2-3 дітей; в разі утруднення пропоную дітям допомогти оповідачеві, підказую дітям слова і фрази, для виразного опису.
Кожне оповідання аналізуємо за участю всіх дітей групи, заохочую дітей.
Потім пропоную дітям придумати свою назву картини, заохочую за творчість і кмітливість.
В кінці заняття проводжу з дітьми дидактичну гру «Вгадай, з якою гілки ці дітки?» (Діти розглядають листя з дерев і називають це дерево) Визначається переможців в грі, нагороджуємо.
Підводжу підсумок заняття, заохочую дітей, стимулюють зірочками.
Комментариев нет:
Отправить комментарий